Як не пошкодити речі під час прання? Що зробити, аби не розтягнувся улюблений светр або не «сіла» бавовняна блузка? Ось шпаргалка, яка допоможе у догляді за речами.
Познайомтеся з етикетками на своїх речах, де вказано, з якої тканини вони виготовлені. Різна тканина – різні способи догляду та прання.
Тканини за походження бувають ненатуральні, натуральні та змішані.
Ненатуральні тканини теж можна розділити на підвиди – синтетичні та штучні. Синтетика – поліестер, нейлон, капрон, спандекс, акрил і еластан… Ці тканини добре відомі, часто використовуються для пошиття речей. Штучні тканини виготовлено з незвичних, але природних матеріалів – бамбуку, деревини сосни, скла, целюлози і т. ін. До штучних тканин відносяться, наприклад, модал та бамбукова віскоза.
Тож перейдемо до прання.
Синтетика. Догляд за синтетичними тканинами зазвичай досить простий, оскільки тканини міцні, добре тримають колір та швидко висихають. Яскравий приклад улюблених виробів з синтетики – спортивний та купальний одяг. З недоліків – «нелюбов» до високих температур. Синтетичні речі краще прати у воді до 40 ℃ та прасувати на мінімальних температурах (якщо це взагалі дозволяє етикетка). Речі з поліестру можна прати при 60 ℃. Багато синтетичних речей стійкі до заломів, тому віджим дозволено на високих обертах (знову ж таки, звертаємо увагу на інформацію з етикетки – купальники, наприклад, не можна сильно віджимати). Але використовуйте пом’якшувачі та кондиціонери для прання аби зменшити статику, яку виробляють більшість синтетичних речей.
Штучні тканини. У догляді за ними є безліч варіантів, оскільки виготовлені вони з дуже різноманітної сировини. Основні правила – уважно вивчаємо етикетку; «делікатне» прання, прання при невисоких температурах, в т.ч. в холодній воді; віджим залежить від тканини, найчастіше це невисокі оберти, іноді віджим заборонено, наприклад не варто віджимати вироби з віскози або мікрофібри. Таким речам краще дати природньо стекти водою або завернути їх у рушник, що вбере зайву вологу. Що приємно, висихають штучні тканини досить швидко.
Натуральні тканини.Бавовна. Така тканина виробляється із ватяних волокон насіння бавовника. Тканини з бавовни попередньо усаджені, але органічну бавовну краще прати при невисоких температурах, до 40 ℃. Білу білизну з бавовни можна прати при 95℃, кольорову – до 60 ℃. Розділяйте білі, темні та кольорові речі з бавовни, оскільки вона не дуже добре тримає колір (біла футболка в одному барабані з джинсами може стати по завершенню прання сірою або блакитною). Сушити білу бавовну краще в тіні, оскільки на сонці вона може пожовтіти.
Льон. Прання деяких речей з льону може бути заборонено, тоді тільки хімічне чищення. Вироби з волокон льону зазвичай дуже стійкі до зовнішнього впливу, але сильно зминаються. Тому прати та віджимати краще на невисоких обертах, щоб уникнути сильних заломів на тканині. Прасувати рекомендовано на високих температурах з вологим режимом.
Вовна. Міцна тканина, але дає сильну усадку. Тому вимагає обережності при пранні. Якщо на етикетці написано «тільки хімчистка» – дотримуйтеся поради. Прання проводити в спеціальному режимі «вовна», делікатному або ручному режимі в прохолодній воді. Краще попередньо замочити речі з вовни та делікатно віджати їх. Використовуйте м’які або спеціальні засобі для вовни. Віджим або не використовуйте, або вибирайте низькі обороти. Сушити краще на горизонтальній поверхні, попередньо промокнувши воду за допомогою рушника.
Шовк. Виготовляється з білкових волокон коконів шовкопряду. Досить міцна тканина, але може погано тримати колір. Часто вимагає тільки хімічної чистки. Перед пранням краще провести тест на міцність кольору – намочіть ватний тампон у мийному засобі та потримайте його на непомітній ділянці протягом декількох хвилин, щоб перевірити, чи не тече барвник. Використовуйте неагресивні миючі засоби і делікатний режим прання. При ручному пранні не докладайте сильних зусиль для тертя тканини. Обережно прополощіть та злегка відіжміть тканину, або просто дайте воді стекти. Це саме рекомендовано робити і з виробами зі штучного шовку. Сушити краще на рушнику.
Часто зустрічаються речі, вироблені із змішаних матеріалів (бавовна+ еластан, вовна+поліестер і т.ін.). Такі тканини мають додаткові властивості, притаманні синтетиці – зносостійкі, еластичні, довше тримають колір. При цьому такий одяг також «приємний до тіла», як і натуральний, особливо, якщо натуральні волокна переважають у складі. Прати такі тканини краще виходячи з рекомендацій щодо прання натуральних матеріалів.
Для прання змішаних тканин, де поєднуються натуральні та синтетичні волокна, важливо обрати відповідний засіб, що дбайливо зберігатиме їхні властивості. Гель для прання кольорових тканин з ароматом манго MADEFOR Color, 1000 мл — ідеальний вибір для тих, хто хоче зберегти яскравість кольорів і забезпечити делікатний догляд за улюбленими речами. Його спеціальна формула розроблена так, щоб проникати у волокна, видаляючи бруд і плями без пошкодження тканини, при цьому залишаючи приємний аромат манго.
Для універсального догляду за всіма типами тканин, незалежно від їхнього кольору та складу, рекомендуємо Гель для прання універсальний з ароматом лугових трав MADEFOR Universal, 1000 мл. Цей засіб підходить як для кольорових, так і для білих речей, забезпечуючи м’який і водночас ефективний догляд. Його можна використовувати для одягу зі змішаних матеріалів, оскільки він зберігає еластичність тканини й захищає від втрати кольору, залишаючи легкий аромат лугових трав, що підкреслює відчуття чистоти та свіжості.
Обираючи ці гелі, ви можете бути впевнені, що одяг буде виглядати бездоганно навіть після численних прань, залишаючись м’яким та приємним до тіла.