Загальновідомий факт, що для покращення прання речі потрібно замочити. Це знають всі і вважають це аксіомою прання. Чи це так взагалі, чи окремі етапи можна змінити, спробуємо розібратися.
Замочують зазвичай речі з плямами та дуже брудні речі.
Твердження, що краще очистяться речі, які були перед пранням замочені не є сталим, оскільки не всі види тканин можна замочувати. Наприклад, не можна замочувати речі з вовни та натурального шовку. Не варто це робити і з кольоровими речами, хоча іноді виникає така нагальна потреба. Тоді варто ретельно дотримуватися правил.
По-перше – прохолодна вода. Чим делікатніша тканина, тим вода холодніша. Максимальна температура для замочування + 30 ℃. Більш гаряча вода тільки закріпить бруд у тканині.
По-друге – час замочування. Не більше 2-х годин! Якщо дуже треба на більше часу, то потрібна зміна води на нову. Тривале замочування без зміни води призведе до зворотного ефекту – бруд, що вивівся з волокон у воду піде зворотнім шляхом у речі. Замочування більше ніж на 10-12 годин призведе до «закисання» води і все доведеться починати спочатку. Але неприємний запах, що при цьому з’явиться, буде дуже важко вивести.
По-третє – вибір миючого засобу. Його потрібно ретельно розчинити. З гелем це легко зробити, з порошком потрібна більша увага, щоб він розчинився повністю, а з капсулами це взагалі незручно. Кількість засобу приблизно вдвічі менша, ніж для машинного прання 4-5 кг білизни.
Далі зверніть увагу на додаткову обробку плям. Наразі є багато направлених плямоочисників, тобто таких, які працюють зі специфічними забрудненнями, наприклад класно виведуть плями від кров, жиру чи трави. До додаткової обробки відноситься також механічна обробка. Простіше, це тертя. Не варто прикладати великих зусиль при цьому, інакше є ризик пошкодити тканину і «забити» бруд у волокна ще глибше.
Дуже «запрану» білизну можна замочити з оцтом – 5 мл 9% оцту на1 л води, також, щоб «освіжити» колір, воду для замочування бажано «підсолити», додавши на миску жменю солі. Це зменшить також пожовтіння білизни та завіс.
Сподіваємося, що інформація з цієї статті полегшить одвічну боротьбу господинь з брудною білизною за чистоту.
Проте якщо ви хочете уникнути додаткових клопотів із замочуванням і використанням підручних засобів, таких як оцет чи сіль, і водночас досягти ідеальної чистоти, радимо звернути увагу на сучасні гелі для прання, які роблять цей процес набагато простішим і ефективнішим.
Гель для прання кольорових тканин з ароматом манго MADEFOR COLOR — чудовий вибір для тих, хто прагне зберегти яскравість кольорових речей. Він спеціально розроблений для делікатного очищення, не пошкоджуючи волокна і зберігаючи насиченість кольорів навіть після численних прань. Завдяки свіжому аромату манго, ваш одяг буде пахнути приємно і нагадуватиме про тропічне літо.
Для універсального прання всієї білизни, включно з білими речами, ідеальним вибором стане гель для прання універсальний з ароматом лугових трав MADEFOR UNIVERSAL. Він видаляє плями та бруд навіть з найскладніших тканин, зберігаючи їхню структуру та надаючи легкий, приємний аромат лугових трав, що підкреслює чистоту і свіжість.
Ці гелі не лише спрощують прання, а й забезпечують повноцінний догляд за вашими речами, роблячи їх м’якими та приємними на дотик.
Вибери свій ідеальний засіб для прання: